kas yra “masknė” ir kaip ją prižiūrėti
Pakelkite ranką, jei Jūsų oda pastaruoju metu buvo šiek tiek suprastėjo. Nesijaudinkite, Jūs ne vieni.
Dabar mes visi esame susipažinę su kasdieninės kaukės dėvėjimo įpatumais. Kaukės dėvėjimas yra būtinas, tačiau dėvėti kaukę gali būti nemalonu, sunku po ja įkvėpti ir, kaip paaiškėja … ne taip gerai ir mūsų odai. Norime to ar ne, kaukės yra svarbios.
Tyrimai rodo, kad dėvint veido kaukę kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis gali padėti sulėtinti viruso plitimą ir apsaugoti mus bei aplinkinius.
Šiame straipsnyje aptarsime, ką galime padaryti, kad oda geriau prisitaikytų prie šio „naujo gyvenimo būdo“.
Kas yra masknė?
Daugelis žmonių jaučia odos pokyčius dėl kaukės nuolatinio dėvėjimo, tai ir jautrumas, sausumas, atsiradęs bėrimas. Iš čia kilęs terminas „masknė“.
“Masknė” labai paplitusi aknės rūšis. Ypač sveikatos priežiūros darbuotojams, kuriems esame nepaprastai dėkingi! Kai kurie iš mūsų kaukę dėvi nuolatos. Kiti sugeba dirbti namuose ir tiesiog ją dėvi kai būna lauke. Bet kokiu atveju masknė gali atsirasti nepriklausomai nuo to ar kaukę dėvite nuolatos, ar tik retkarčiais. Viskas priklauso nuo Jūsų odos tipo.
Jei esate linkęs į bėrimus ar turite jautrią odą, tikriausiai daug daugiau susiduriate su odos dirginimu nuo kaukių dėvėjimo.
Kas sukelia masknę?
Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios kaukė gali sukelti aknę, yra per didelė drėgmė ir prakaitas. Dėvėdami kaukę sulaikome didžiąją dalį oro, kuriuo kvėpuojame po kauke, todėl susidaro šiluma ir drėgmė. Tai gali padidinti riebalinių liaukų gamybą, taip pat leisti nešvarumams kauptis ant odos paviršiaus. Be įprasto oro kiekio, prie kurio yra įpratęs mūsų veidas, šiek tiek pakilus temperatūrai, bakterijoms ir spuogams yra daug lengviau vystytis ant odos.
Kita priežastis, dėl kurios galite patirti masknę, yra trintis. Žmonės, kurie kovoja su spuogais ar jautria oda, stengiasi, kad jų oda būtų kuo mažiau liečiama. Bet kokia nuolatinė trintis ar odos dažnas lietimas, gali pabloginti odos būklę, skatinti riebalinių liaukų veiklą, įtakoti bakterijų kiekį ir taip dar labiau kimšti poras.
Kaip apsisaugoti nuo masknės?
1. valymas ir makiažas
Pirmasis žingsnis siekiant užkirsti kelią masknei yra užtikrinti, kad Jūs tikrai prausiate veido odą. Pirmiausia prieš užsidėdami veido kaukę įsitikinti, kad oda yra švari, o taip pat Jūsų veido kaukė turi būti švari.
Dvigubą odos valymą atlikite kaip įprastai ryte ir vakare!
Pradėkite nuo aliejinės valymo priemonės, tokios kaip Precleanse, ir tęskite su priemone Breakout Clearing Foam Wash. Tai padeda profesionaliai pašalinti negyvas odos ląsteles ir išlaikyti odą švarią.
Jei įmanoma, venkite makiažo. Kuo mažiau makiažo dėvite po savo kauke, tuo lengviau odai kvėpuoti. Yra mažiau tikėtina, kad Jūsų poros užsikimš.
Profesionalų patarimas: makiažą tepkite tik ten, kur jis išties matomas. Paryškinkite antakius ar akis. Jei vis dėlto jaučiatės geriau su makiažu, tepkite jo plonu sluoksniu ir geriausia vandens pagrindu.
2. kaukės priežiūra
Jei galite pasirinkti, kokio tipo kaukę dėvėsite, rinkitės medvilnines ar šilkines kaukes. Medvilninė yra pralaidesnė orui nei kitos medžiagos, o šilkas leidžia labiau slysti oda ir ir mažiau ją trinti.
Nepamirškite skalbti daugkartinio naudojimo kaukių. Daugkartinio naudojimo kaukę yra būtina plauti po kiekvieno naudojimo dėl dviejų priežasčių:
- Po nakties, kaip ir pagalvių užvalkuose, taip ir veido kaukėse lieka negyvų odos ląstelių, nešvarumų ir riebalų pertekliaus.
- Antra, tai tiesiog saugiau Jums. Mes visą dieną nuolat liečiame ir koreguojame savo kaukes, ir tai kelia viruso pernešimą. Jei nešiojate vienkartinę kaukę, ją dėvėkite tik kartą.
Kaip elgtis su maskne?
Kovoti su spuogais, neišsausinant ir nedirginant odos, gali būti keblu.
Visų pirma, šveitimas paprastu ambrazyviniu šveitikliu nėra geriausia idėja. Tai tiesiog sukurs daugiau trinties ir tai yra paskutinis dalykas, kurio Jūsų odai reikia visą dieną dėvėjus kaukę. Atminkite, kad papildomas dirginimas ir trintis nėra odos draugai. Naudokite cheminio šveitimo priemones, tokias kaip FlashFoliant. Priemonė nušveičia odą be jokios trinties.
Naudokite lengvą drėkiklį. Užtepus sunkų drėkinamąjį kremą po veido kauke, kur jau yra daug drėgmės, oda sunkiau kvėpuoja. Priemonė Breakout Soothing Hydrating lotion yra lengvos konsistencijos, skirta odai, linkusiai į bėrimus. Jei Jūsų oda labiau jautri ir Jūs susidurėte su padidėjusiu jautrumu po kaukės dėvėjimo, bet ne su spuogais, tuomet rinkitės priemonę Barrier Repair.
Spuogų gydymas ir priežiūra vietiškai yra esminis žingsnis. Po valymo ir odos tonizavimo užtepkite priemonę Breakout Clearing Booster , kad paveiktumėte kiekvieną spuogą atskirai ir pagreitintumėte gijimo procesą.
Paskutinis žingsnis – tonizavimas. Tonikų pagrindinis darbas yra subalansuoti natūralų odos PH lygį, todėl nepraleiskite šio žingsnio, ypač jei kamuoja masknė. Priemonė Micro-Pore Mist puikiai tinka, nes yra purškiamam ant odos ir nereikia jos papildomai liesti ir dirginti. Priemonę galite naudoti ryte, vakare ir pagal poreikį dienos metu.
masknė taip ir ne:
1. Kruopščiai nuvalykite odą dvigubu valymu prieš ir po veido kaukės dėvėjimo.
2. Apribokite makiažo kiekį, dėvimą po kauke, arba pereikite prie lengvesnio pagrindo.
3. Po kiekvieno naudojimo išsiplaukite daugkartinę veido kaukę.
4. Keiskite vienkartines kaukes po kiekvieno jų naudojimo.
5. Medvilninės ir šilkinės kaukės yra daugiau pralaidžios orui ir mažiau trina veidą, tačiau vis tiek suteikia apsaugą.
6. Dėvėdami kaukę naudokite lengvesnius, be aliejaus produktus, greitai įsigeriančius į odą.