Senstant odai, po truputį dingsta jaunatviški jos požymiai ir stangrumą, elastingumą bei skaistumą padedantys išsaugoti natūralūs procesai.

Odai senstant, ląstelių atsinaujinimas ir kraujo apytaka sulėtėja, susilpnėja natūralus gynybos mechanizmas ir oda nebegali efektyviai atsikratyti pigmento dėmių, saulės pažeidimų ir blankios veido odos, pagreitėja kolageno skaidymasis, atsiranda raukšlių, sutrūkusių kraujagyslių ir kitų senėjančios odos požymių.

Mūsų oda pradeda sensti vos gimus, tačiau paprastai apie tai negalvojame tol, kol ji pradeda vysti, atsiranda dėmių, smulkių ir ryškesnių raukšlių, oda suglemba, o odos tekstūra tampa plona tarsi pergamentas. Pagrindinės odos senėjimo priežastys yra gana sudėtingos ir priklauso nuo kiekvieno asmens genetikos ir gyvenamosios aplinkos (gyvenimo būdo bei aplinkos). Štai pagrindinės priežastys:

 

Jau sulaukus dvidešimtmečio (!), nesveikas gyvenimo būdas, žalinga aplinkai ir nuolatinė UV spinduliuotė pradeda pažeisti struktūrinį odos vientisumą.

Mūsų ląstelių gynybinė galia veikiant laisviesiems radikalams pradeda silpnėti, suprastėja natūralus organizmo gebėjimas kovoti su odos pažeidimais.

Ląstelių atsinaujinimo ir atsistatymo greitis sulėtėja, oda tampa blankesnė.

Sulaukus trisdešimties metų, kolagenas (kuris palaiko odos stangrumą) ir elastinas (kuris suteikia atsparumo) pradeda skaidytis, todėl susidaro raukšlės.

Ląstelių atsinaujinimas ir perkėlimas į odos paviršių sulėtėja, todėl veido oda atrodo apsiblaususi, netolygios spalvos.

Kai kurios ląstelės gali net tapti neaktyvios arba tapti „zombiais“, išskirdamos kenksmingus uždegiminius toksinus, kurie pagreitina odos senėjimą.

Sulaukus keturiasdešimties metų, oda atrodo plonesnė, o jos natūralus apsauginis sluoksnis susilpnėja. Dehidracija gali tapti problema. Priklausomai nuo hormoninio aktyvumo, oda gali rodyti neįprastą aktyvumą, pradedant nuo netolygios odos spalvos iki suaugusiųjų spuogų. Taip pat gali pasirodyti odos senėjimo požymiai, pavyzdžiui, tamsios dėmės ir žymus odos skaistumo sumažėjimas.

Sulaukus penkiasdešimties, metų odos apsauginis sluoksnis (odos lipidinis sluoksnis) susilpnėja. Sumažina drėgmės išsaugojimas ir surišimas, padidėja jautrumas. Dėl lėtinio streso ir uždegimų tiek kūne, tiek ir aplinkoje, kurie palieka nuolatinius pėdsakus, oda atsigauna lėčiau ir gija ilgiau. Sulaukus minėto amžiaus odoje gali būti ryškių ir plonų raukšlių ir spalvos pokyčių.

Sveikos ir skaisčios veido odos paslaptimi bet kokiame amžiuje yra …

Norint sveikai atrodyti bet kuriame amžiuje, būtina, kad jūsų odos priežiūros rutina keistųsi atsižvelgiant į jūsų gyvenimo būdą ir aplinką. Pakeitimai dažnai priklauso nuo klimato, sveikatos pokyčių ar naujų, pasikeitusius odos priežiūros tikslų. Jei norite pagerinti savo odos išvaizdą, kreipkitės į Dermalogica dermatologą, kuris jums patars, ką reikia daryti, kad oda būtų sveikesnė ir skaistesnė.