suaugusiųjų ir paauglių aknės skirtumai

Sužinokite, kodėl jūsų oda keičiasi senėjant ir kaip išlaikyti jos skaistumą.

 • Suaugusiųjų oda yra mažiau patvari nei paauglių oda, kurios ląstelės atsinaujina greičiau ir todėl greičiau gyja.
 • Kad suaugusiųjų oda būtų skaisti, reikia sutelkti dėmesį į daugelį vidinių ir išorinių veiksnių, tačiau paauglių odos skaistumas daugiau priklauso nuo tinkamo valymo ir riebalų sekrecijos kontrolės.

Aknė nedžiugina mūsų bet kuriame amžiuje. Supratimas, kaip ji veikia suaugusiųjų ar paauglių odą, padeda ją išsaugoti švarią ir sveiką.

 

Suaugusiųjų aknė

Ar manėte, kad galite išaugti iš spuogų? Jei tik…

Šiandieniniame pasaulyje dėl lėtinio streso, hormoninių pokyčių, visada greito gyvenimo būdo ir vis labiau užterštos aplinkos kiekvienam gali atsirasti suaugusiųjų spuogų, netolygus odos atspalvis, užsikimšti poros. Be to, senėjant odai, sulėtėja ląstelių atsinaujinimo procesas, o tai reiškia, kad suaugusiesiems nuo uždegimo atsigauti užtrunka ilgiau nei paaugliams. Todėl uždegiminiai poodiniai randai išlieka ilgiau yra labiau matomi ant suaugusiųjų odos.

Suaugusiųjų spuogai taip pat yra susiję su hormonų svyravimais ir lėtiniu stresu, kuris labiau veikia moteris. Spuogai, dažnai uždegiminiai, raudoni ir skausmingi, dažniausiai būna susitelkę aplink burną, ant smakro ir apatinio žandikaulio. Gydyti suaugusiųjų spuogus gali būti sudėtinga, nes suaugusiųjų oda gali būti jautri, dehidratuota ir turėti pigmento dėmių, t.y. priešlaikinio odos senėjimo požymių.

 

 

Kaip elgtis su suaugusiųjų akne:

 • Sutelkite dėmesį į problemiškų vietų priežiūrą ir odos balansavimą, taip pat įsitikinkite, kad patenkinti ir kiti jūsų odos poreikiai.
 • Namuose nebandykite pradurti ar išspausti spuogų, nes tai gali sukelti dar didesnį uždegimą, paraudimą ir randus. Geriau pasitarkite su profesionaliu dermatologu dėl giluminio odos valymo.
 • Su amžiumi oda praranda sugebėjimą išlaikyti drėgmę. Norėdami, kad oda pernelyg neišsausintų pernelyg grėsmingo poveikio produktai, rinkitės gaminius, kuriuose yra mažiau džiovinančių sudėtinių dalių, pavyzdžiui, salicilo rūgštis (Salicylic Acid) arba glikolio rūgštis (Glycolic Acid), kurie padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, perteklinį aliejų ir nešvarumus. Timolis (Thymol) ir terpineolis (Terpineol) padeda kontroliuoti bakterijas odos paviršiuje.
 • Jei norite sumažinti odos senėjimo požymius, produkto sudėtyje ieškokite veikliųjų medžiagų, tokių kaip niacinamidas ir heksilresorcinolis, kurie padės išvalyti odą ir išlyginti nelygią odos palvą. Retinolis, raukšles išlyginanti medžiaga, taip pat padeda sumažinti priešlaikinio senėjimo požymius.

Paauglių aknė

Paauglių spuogai iš dalies yra paveldimi genetiškai, iš dalies – susiję su hormonais, tačiau daugiausia su brendimu. Paauglių spuogai dažniausiai atsiranda ant veido, krūtinės ir nugaros, paaugliai turi daugiau inkštirų ir pūlingų spuogų nei suaugusieji. Tokius uždegiminius spuogus dažnai sukelia androgenai – vyriški hormonai, kurių turi tiek berniukai, tiek ir mergaitės; šie hormonai suaktyvėja paauglystės metu ir sukelia per didelę riebalų gamybą odoje.

Paauglių odos ląstelių atsinaujina kur kas greičiau, todėl uždegiminiai spuogai greičiau sugyja ir mažiau pakinta odos spalva. Besibaigiant paauglystei spuogų paprastai sumažėja, nes paauglių hormoniniai pokyčiai įgauna pusiausvyrą ir nebesukelia uždegiminių procesų odoje.

Kaip elgtis kenčiant nuo paauglystės aknės:

 • Sutelkite dėmesį į tinkamus odos priežiūros įpročius ir jų nuolatinį palaikymą, nes ateityje jūsų oda yra labiau linkus į spuogų atkrytį.
 • Venkite produktų, kuriuose yra porų užkimšančių sudėtinių dalių, pavyzdžiui, lanolino ir mineralinio aliejaus. Stipraus poveikio medžiagų, tokių kaip alkoholis, kurio dažniausiai būna priešuždegiminių odos tonikų sudėtyje, vartojimas gali padidinti odos riebalų gamybą ir spuogų atsiradimo riziką. Dirbtiniai kvapikliai ir dažikliai taip pat gali per daug dirginti linkusią į uždegimus odą.
 • Verčiau ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties (Salicylic Acid), kuri padeda kontroliuoti senų ląstelių kaupimąsi ir riebalų perteklių.
 • Odą, turinčią problemų su spuogais, reikia kasdien drėkinti ir papildomai saugoti SPF apsauginiu kremu. Dehidratacija ir aplinkos stresas gali sukelti dar didesnę riebalų gamybą ir sustiprinti jau esamus uždegimus. Net jei jūsų oda atrodo per riebi, naudokite odą tausojantį ir saugantį SPF apsauginį kremą, kurio sudėtyje nėra riebalų.
 • Jei norite sumažinti odos senėjimo požymius, produkto sudėtyje ieškokite veikliųjų medžiagų, tokių kaip niacinamidas ir heksilresorcinolis, kurie padės išvalyti odą ir išlyginti nelygią odos spalvą. Retinolis, raukšles išlyginanti medžiaga, taip pat padeda sumažinti priešlaikinio senėjimo požymius.

 

Norite asmeninės konsultacijos?

rašykite mums : info@dermalogica.lt