Kodėl reikia apsaugoti į uždegimą linkusią odą?

Papasakosite apie tai, kodėl SPF apsauginis kremas yra svarbus linkusiai į spuogus ir riebiai odai.

Saulės poveikis, oro užterštumas, makiažas ir dehidracija gali sukelti uždegimines dėmes, perteklinį riebalų išsiskyrimą ir spuogus.

Kodėl? Čia atsakymai:

 

penki būdai, kaip išvengti inkštirų

Negydomi inkštirai gali tapti uždegiminiais spuogais, todėl kad jie būtų švarūs, svarbu laikytis šių patarimų:

 

UV spinduliai

UV spinduliai sausina odą ir padidina riebalų gamybą – taigi, oda gali tapti dar riebesnė. Saulės UVB spinduliai taip pat sukelia nudegimus ir paviršinių odos sluoksnių sausumą, o tai savo ruožtu sukelia negyvų odos ląstelių perteklių. Riebalų perteklius ir negyvos odos ląstelės yra dvi pagrindinės spuogų priežastys. Jie užkemša folikulus (poras) ir padidina uždegiminių spuogų riziką.

Jei turite randų nuo spuogų, UV spinduliai gali juos padaryti tamsesnius ir labiau pastebimus, nes rando audinys yra labai jautrus saulės spinduliams. Pigmento susidarymas ant pažeistos odos yra jos būdas apsisaugoti nuo dar gilesnių pažeidimų.

Oro užterštumas

Oro tarša taip pat sukelia odos dehidrataciją ir per didelę riebalų gamybą, be to, skatina uždegimus ir dar labiau pablogina esamus spuogus. Tyrimai rodo, kad riebi oda ir spuogai yra labiau paplitę tose vietose, kur didesnė oro tarša, o UV spinduliuotė dar labiau sustiprina oro taršos poveikį.

Poras užkemšantys makiažo produktai

Jeigu eisite miegoti su makiažu arba dažysitės ant nenuvalyto vakarykščio makiažo sluoksnio, gali atsirasti kosmetinių spuogų, t.y. spuogų, atsirandančių dėl kosmetikos naudojimo. Kosmetiniai spuogai sukelia būdingus uždegiminius pūlingus spuogus ant skruostų, smakro, lūpų ar kaktos.

Drėgmės trūkumas (dehidruota oda)

Norėdami apsaugoti savo odą nuo visų aukščiau paminėtų spuogų priežasčių, kasdien naudokite matinį efektą suteikiančią drėkinamąją emulsiją su saulės spindulių filtru, pavyzdžiui, Clearing Defense SPF30. Ji užtikrins ilgalaikį matinį odos paviršių, padės išvengti drėgmę mažinančio aplinkos streso poveikio ir neleis užsikimšti poroms naudojant aliejaus pagrindu pagamintą makiažą. Geriausias rezultatas bus lengvai nuvalius odą valikliu Dermalogica Double Cleanse, kuris saugo poras nuo užsikimšimo. Reguliariai valykite ir drėkinkite odą, tai padės sumažinti riebalų perteklių ir padės išvengti spuogų.