Kas vyksta su mano oda?

Vaikui tampant paaugliu ir galiausiai suaugusiuoju, brendimo metu suaktyvėja naujų cheminių medžiagų judėjimas visame kūne. Priklausomai nuo to, ar esate berniukas, ar mergaitė, šie hormonai pradeda veikti skirtingose ​​kūno vietose ir, žinoma, daro poveikį jūsų odai.

Riebalinių liaukų veiklą stimuliuoja androgeniniai hormonai. Šie hormonai veikia kaip jungiklis, padidina riebalų kiekį organizme, plaukų augimą, odos riebalų išsiskyrimą ir sukelia spuogų susidarymą. Šie vadinamieji vyriški hormonai yra būdingi tiek vyrams, tiek ir moterims.

Jūsų poros (folikulai) gali išsiplėsti, odos paviršius pasikeis ir nebebus toks lygus. Jūsų oda taps blizgi, skruostai gali būti jautresni ir paraudę, o buvusi nepriekaištinga oda gali būti padengta užsikimšusių porų ir pūlingų spuogų.

Galvos oda ir plaukai gali pradėti riebaluotis, o plaukai pradės augti naujose kūno vietose. Mes net neaptarėme galimų nuotaikos pakilimų ir nuosmukių, noro miegoti visą dieną ir kūno pokyčių, tokių kaip besikeičiantis vyrų balso tonas ir naujas „nuostabus“ kūno kvapas!

Visa tai skamba labai bauginančiai, tačiau gera žinia ta, kad androgenai, kurių paauglystėje paprastai būna gana daug, pasiekus pilnametystę tampa stabilūs. Tai reiškia, kad daugumai žmonių riebi oda pasikeičia, o spuogų sumažėja ir išnyksta.